bale ve dans

Mini Bale

Bale sınıfları; fiziksel faydalarının dışında çocuklara organize bir ortamda sosyalleşmek ve bağ kurmak için fırsat verir. Dahası ve en önemlisi; hayatları boyunca kullanacakları sözsüz iletişimi sağlayan beden dilini öğrenmelerini de sağlar.

Bale öncesi hazırlık eğitimine 3-4 yaş arası öğrenciler kabul edilmektedir. Dersin amacı öğrencilerimize baleyi ve müziği sevdirmek; ilerleyen dönemlerde Klasik Bale ve Müzik eğitimine onları hazırlamaktır.

Buna ek

Devamını Oku
Klasik Bale

Bale sanatçıları küçük yaşlardan itibaren sanatla ilgilenmeye başladıkları için kendilerinde oluşan ruhsal ve fiziksel değişimleri net bir şekilde gözlemleyebiliyorlar. Böylece modern çağda öne çıkan “farkındalık” kavramı çocukluktan itibaren pratik yaşama geçmiş oluyor.

Tan Sağtürk Akademi, klasik bale eğitimine 4 yaşından itibaren öğrenci kabul etmektedir. 8 yaş ve üstü kayıtlarda öğrenciler fiziksel uygunluğu in

Devamını Oku
Street Jazz

Jazz Dans çeşitlerinden biri olan Street Jazz; Hip-Hop, Funk ve RNB kombinasyonlarını içeren hareketli danslardan oluşur. Street Jazz, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikallerde, televizyon şovlarında ve son dönemlerde kliplerde de kullanılmaktadır.

Coşku ve enerjiyi ritimle buluşturan Street Jazz, özgür ve esnek hareketleriyle de günümüze damgasını vuran dans türleri arasında yerini alıyor.

Street Jazz dersleri haftada 1

Devamını Oku
Mini Hip-Hop

Hip-hop 1970'li yılların sonunda Amerika'da kötü koşullarda ve azınlık olarak yaşayan zencilerin gündemden uzaklaşmak ve eğlenmek için oluşturduğu bir kültür ve yaşam tarzıdır. Bu kültür DJ, graffiti, rap gibi kavramları içinde barındırır.

Hip-hop dansı ise, çoğunlukla hip-hop kültüründen türeyen müzik eşliğinde yapılan bir dans türüdür. Hip-hop jazz, rock, tap ve Latin, Amerikan kültürlerinden gelişmiştir.

Hip-

Devamını Oku
Jazz Dans

Önceleri Broadway müzikal ve sinemalarında kullanılan Jazz Dans, günümüzde televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklam gibi görsel mecralarda popülaritesi artan dans stillerinden biri haline gelmiştir.

Kökenleri Afrika ve Karayip danslarına dayanan Jazz Dans, klasik bale ve modern dans dünyasından koreografilerde can bularak bugünkü formuna ulaşmıştır. Temel unsurları; bale tekniğinin yanı sıra, ritim kullanma, estetik ve doğaçlamalara dayanan

Devamını Oku
Yetişkin Jazz Dans

“Yürüyebilen herkes dans edebilir”AFRİKA ATASÖZÜÖnceleri Broadway müzikal ve sinemalarında kullanılan Jazz Dans, günümüzde akademik sahne düzeninde yer aldığı gibi müzikaller, televizyon programları, filmler, müzik videoları ve reklam gibi görsel mecralarda popülaritesi artan dans stillerinden biri haline gelmiştir.

Jazz Dans; Funk, Li

Devamını Oku
Modern Dans

20. yüzyıl ve sonrasında klasik balenin değişmez kurallarına tepki olarak ortaya çıkan teknikler Modern Dans ve Çağdaş Dans adı altında toplanır. Merkeze vücudun doğal hareketliliğini koyan bu teknikler; vücudun doğal duruşundan yararlanarak özgür, yaratıcı ve sanatsal kaygısı olan formların ortaya çıkmasını sağlamış bir dans türüdür. Anlatım ve devinimdir Modern Dans…

Vücudu daha derinden keşfetmeye yarayan temel Modern Dans teknikleri, güç

Devamını Oku
Latin Dansları

Sosyal Latin dansları, herhangi bir koreografiye dayanmadan “lead and follow” denilen, erkeğin yönlendirmesi, bayanın da takip etmesine dayalı Latin danslarıdır.

Akademimizde, dünyanın başlıca Sosyal Latin Dansları olan Salsa, Bachata, Cha Cha Cha dersleri verilmektedir.

Tüm yetişkinler Latin dansları eğitimine katılabilir. Katılmak isteyenler için partner zorunluluğu yoktur. Eğitmenler asistanları veya partnerleriyle derse katılmaktadırlar.

Sınıfların seviyeleri; başlangı&c

Devamını Oku
Tango

Tango, ruhunuzun en derinlerinde sakladığınız zarafet, asalet, yaratıcılık ve sanatsal duygularınızı ortaya çıkarmanın en güzel yoludur. Kendinizi konuşmadan dünyanın her yerinde ifade edebileceğiniz bir dildir. Tango, kültürel ve yerel değerlerin çok ötesinde son 10 yılda kazandığı form ile yüz binlerce kişiyi peşinden sürüklüyor...

Tüm yetişkinler Tango eğitimine katılabilir. Katılmak isteyenler için partner zorunluluğu yoktur. Eğitmenler asistanları v

Devamını Oku
Sirtaki

Ülkemizde Sirtaki olarak bilinen Yunan Dansları çok geniş ve köklü bir kültürdür. Bu kültürün ülkemizde en yaygın kullanılan şekli olarak Hasapiko karşımıza çıkar.

Omuz omuza bir liderin komutları eşliğinde yapılan bu dansa ek olarak programımızda Yunanistan’ın en yaygın dansı Zeybekiko da öğrenirsiniz. Programımızda; Hasapiko, Zeybekiko, Ada Danslarını bir arada bulabileceksiniz.

Tüm yetişkinler Sirtaki eğitimine katılabilir. Sınıfların

Devamını Oku
Yetişkin Balesi

Hangi yaşta olursak olalım bale egzersizleri, kişinin beden farkındalığını arttırır. Duruş bozukluklarının sistemli bir şekilde düzeltilmesi ile doğru duruş pozisyonunun bedende otomatikleşmesini sağlar ve bütün bunlara bağlı olarak, kan dolaşımı ve sindirim sistemi hızlanır...

Gün içerisinde kendimizi birçok farklı ve aslında rahatsız olduğumuzu fark ettiğimiz pozisyonlarda buluruz. Düzeltilmeyen bu duruş bozuklukları; yorgunluk, baş ağrısı, kronik kas gerginlikleri, sırt ve bel ağrıl

Devamını Oku
Temel Cimnastik ve Stretching

Temel Cimnastik ve Stretching; denge, çabukluk, esneklik, el-göz/sinir-kas koordinasyonu ve kontrol becerisini bilinçli bir şekilde kazandırmaktadır.

Çocuklar üzerindeki faydaları:

• Kas kemik yapısının kuvvetlenmesi

• Sinir - kas koordinasyonunun mükemmel seviyeye ulaşması

• Bedeni daha bilinçli kullanabilme ve esneklik kazanabilme

• Daha sosyal ve daha dışa dönük bireyler olabilme

• Hipera

Devamını Oku